ADD, Belediyeyi suçladı!

Akçaabat'ta hiçbir faaliyeti olmayan ADD, mülkü Belediyeye ait olan merkez ofislerinin Belediye tarafından satılmasının ardından depoya mahkûm kaldıklarını söyledi. Kamu mülkündeki rahatlığı dışarıda bulamayan ADD, kirasını ödeyebileceği bir ofis bulamadığı için askıda kaldı!

ADD, Belediyeyi suçladı!

CHP Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Kalyoncu, seçim çalışmaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akçaabat Şubesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında ADD Akçaabat Şube Başkanı Varol Bulut ile bir araya gelen Kalyoncu, derneğin mevcut durumu hakkında endişelerini dile getirdi. Ancak dile getirilen endişeler oldukça yersiz.

Kalyoncu, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin mevcut yerinin Akçaabat Belediyesi tarafından satılarak, derneğin küçük bir depoda hizmet vermeye zorlanmasına tepki gösterdi. Başkan Adayı, “Akçaabat Atatürkçü Düşünce Derneği’ne gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaret esnasında üzücü bir tabloyla karşılaştık. Akçaabat Belediye Başkanı mevcut yeri satıyorum, sattıktan sonra size yer belirleyeceğim, çalışmalarınıza orada devam edersiniz gibi bir ibare kullanarak Atatürkçü Düşünce Derneği’ni küçük bir depoya muhtaç etmiştir.” şeklinde konuştu.

Kalyoncu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Akçaabat’a geldiğimde ilk önce ziyaret etmek istediğim sivil toplum kuruluşlarından biri Atatürkçü Düşünce Derneği oldu. Başkanımızla buluşmak istediğimde, ‘yerimiz yok, şu anda eşyalarımızı koyduğumuz bir depo var, depoda buluşalım’ şeklinde bir yanıt almıştım. Ancak geldiğimde bu depoyu görünce içim cız etti. Atatürkçü Düşünce Derneği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşatılması adına yapmış olduğu bütün güzel çalışmaların burada darmadağın olduğunu gördüm. 31 Mart’ta seçimi kazandığımızda Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kendine özel çok önemli bir yeri olacaktır.

Kalyoncu’nun ziyareti sırasında dernek üyeleri ve Başkan Varol Bulut, yaşanan duruma ilişkin endişelerini dile getirerek destek taleplerini iletti. 

Akçaabat'ta hiçbir faaliyeti olmayan ADD, mülkü Belediyeye ait olan merkez ofislerinin Belediye tarafından satılmasının ardından depoya mahkûm kaldıklarını söyledi. Kamu mülkündeki rahatlığı dışarıda bulamayan ADD, kirasını ödeyebileceği bir ofis bulamadığı için askıda kaldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2024, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER