Yeni Meclise huzurevi anlaşması şart!

Yeni Meclise huzurevi anlaşması şart!

Akçaabat Yeni Haber gazetesi köşe yazarlarından Cengiz Bölükbaşı, siyasi partilerin belediye meclis üyesi aday listesini son derece yerinde bir yönle eleştirdi. "Unvan" başlıklı köşe yazısı kaleme alan Bölükbaşı "Yeni Meclise huzurevi anlaşması şart" ifadelerine yer verdi.

Bölükbaşı'nın köşe yazısındaki o kısım şöyle:

Süreç başladığında söylediğim sözleri sanırım partiler duymuş gibi ne kadar yaşlı kimseler varsa liste başı yapmak için kolları sıvamış durumda.  Yani diyeceğim o ki yeni meclise bir huzurevi anlaşması artık şart oldu. Listelerde yer alanların çoğunu tanıyorum. Banko seçilecek yerden listeye giren bazı zatların Akçaabat’a bırakın katkısını kendi efradına katkısı olmamışken, yaşları da ilerlemesine rağmen bunca tercih edilmesini de anlamış değilim. Elbette bu, genç seçilmişlerin koltuğu hak ettiği anlamına da gelmez. Siyasetin tüm meşakkatlerini çekmiş olanların it muamelesi gördüğü bu düzlemde elbette sırça köşklerde yetişmiş ailelerin çocukları listelerin başında kendilerine yer bulacak.

[...]

Buradan gençlerin bir kısman sesleniyorum: Siyaset yapmayın. Sokağa çıkmayın. O saçı başı ağırmışlar, çocuklarını siyaset alanlarının dışında saklayanlar, çağırsınlar çocuklarını...  Onlar koşsun bu davaların peşlerine. Siz, emekli olunca gelip koltuk isteyin. Yani onların yaptığını yapın. Daha çok itibar göreceksiniz.

[...]

Hasılı diyeceğim bu siyaset seni kullanıp mahallede en çok sevdiğin arkadaşına kırdırmak için şu anlık dizayn edildi. Bunlara kanma... Hakkınsa sonuna kadar savun ve kimseye paye verme. Unutma siyasi partiler bizden alacaklı değildir ama bizlere çokça borçları vardır.

KÖŞE YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2024, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan basri
Hasan basri - 3 ay Önce

Çok güzel yazmış yazar. Bu ne ya emekli lokali gibi

SIRADAKİ HABER