İşçi mi eş başkan mı?

Aday adayları arasında ciddi bir rakibi olmayan ve Ak Parti tarafından yeniden aday gösterilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in, belediye şirketi işçisi Serkan Özdemir'e imtiyazları sürüyor.

İşçi mi eş başkan mı?

Belediye başkan yardımcılığı görevini yürütürken 2023 seçimlerinde kendisini vekilliğe layık görerek görevinden istifa eden ve sonrasında Başkan Osman Nuri Ekim'in inisiyatifiyle Akçaabat Belediyesindeki bir şirkette işçi olarak görevlendirilen Özdemir'in yeni görüntüleri de ilginç karşılandı.

Ekim'in yeniden aday gösterilmesi, Akçaabat Belediyesi müdür ve personeli tarafından kutlanmak üzere Belediye binası önünde bir karşılama komitesi hazırlandı. Ekim'in yeniden seçilip seçilmeyeceği kesin değilken ve yeni başkanın kim olacağı bilinmezken böyle bir hazırlığın yapılması parti devletinin ne hâle geldiğinin bir göstergesini sunarken diğer yandan ilginç ayrıntılar dikkat çekti.

Osman Nuri Ekim'in Instagram hesabından paylaşılan söz konusu videoda Şirket işçisi Serkan Özdemir, Ekim'i karşılayanlar arasında ilk sırada yer aldı ve diğer belediye müdür ve personelleri gibi sıraya girmedi. Kendine imtiyazlı bir konum belirleyen Özdemir, sonrasında ise Başkan Ekim'in hemen yanında ikinci adam pozisyonunda yer aldı. Yine Özdemir'in diğer personel veya müdür gibi kravat takmadığı da gözlendi.

Bir başka dikkat çeken isim ise Özel Kalem Müdürü Recep Şen oldu. Şen de sıraya girmeyen isimlerden olurken videonun son kısmındaki alkış seremonisini başlatan ilk isim Şen oldu. Videonun bir başka ayrıntısı ise bazı müdürlerin daha öne çıkmak ya da geride kalmamak adına yanındaki isimlerin konumunu değiştirmesi oldu.

Söz konusu videoya şuradan ulaşabilirsiniz:

TIKLA, İZLE

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2024, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
dursun bulut
dursun bulut - 4 ay Önce

serkan belediyenin fiili başkanıdır. eşbaşkanlar osman nuri ve cevdet bayraktardır. serkan bu hızla ilk seçimde resmi başkan yardımcısı sonraki seçimdede başkan olur.

SIRADAKİ HABER