Ekim yalnız kaldı

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesinde yalnız kaldı.

Ekim yalnız kaldı

 2019 Yerel Seçimlerinde Başkan Şefik Türkmen'in önemli desteği ile Ak Partiden başkan adayı gösterilen Ekim'in bu seçim öncesinde siyasi olarak desteği nereden göreceği son derece belirsiz.

KOPAN DESTEK RESMÎLEŞTİ

Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe'nin aday adaylığını Genel Merkeze bildirmesi ile resmîleşen teşkilât desteğinin Ekim'de olmaması durumu, Başkan Ekim'i telaşlandırdı. Bir süredir Ekim ile aralarına mesafe koyan Ak Parti Akçaabat Teşkilatı, bu resmîleşmenin ardından tavrını Altıntepe'den yana koyacağı ileri sürülen iddialar arasında.

TÜRKMEN DE YOK

5 dönemlik güçlü başkan, Türkmen tarafından halef ilan edilmesiyle aday gösterilen ve ardından seçilerek başkan olan Ekim'in başkanlık dönemindeki uygulamaları ve siyasi yöntemleriyle Türkmen'in de desteğini kaybettiği en önemli bilgiler arasında.

VAKIF ZİYARETİ

Bu süreçte İyi Partiden adaylığı güçlü bir şekilde konuşulan Yaşar Erbaşaran'ın başkanlığını yaptığı Akçaabatlılar Vakfını ziyaret eden Ekim, buradan da umduğunu bulamadı. Özellikle Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse'nin aracılığından faydalanarak aradığı desteği bulamayan Ekim, bu kez propagandaya sarıldı.

PROPAGANDA, NEREYE KADAR?

Akçaabat Belediyesi Basın Biriminin girişimleriyle kamuoyuna "ortak akılla yönetilen belediye" imajını sergilemeye çalışırken akıllara "Serkan Özdemir'e Belediyede şahsi kararla verilen avantajlı yetkiler" geldi. Ekim'in, birkaç hafta önce Özdemir'e verilen yetkilerle ilgili soruya "Arkadaşım, buranın başkanı da benim" gibi verdiği şahsi cevaplar "ortak akıldan son derece uzak" olarak değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2023, 15:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan bal
hasan bal - 7 ay Önce

chpliler ve iyi partililer de onla eksik yazılmış. onlarla yol yürür. lobilerle yol yürür.

Bozkurt
Bozkurt - 7 ay Önce

Mhp olarak biz desteklemeyeceğiz o olursa

SIRADAKİ HABER