Akçaabat MHP'de kritik gün yarın

Akçaabat MHP'de kritik gün yarın

MHP Akçaabat’ta krize dönen Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik’in görevden alınması kararı yarın açıklanıyor. Yöneticilerin tamamına yakınının Çelik’i görevde kalmasını istemediği ve bu şekilde seçime gidilemeyeceğini beyan ettiklerini öğrenirken bazı isimlerin aksi kararda “istifa ederek yönetimi düşürebileceği” iddiası da ortaya atıldı.

YÖNETİCİLER ÇELİK’İ İSTEMİYOR

İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın da Çelik’in devam etmemesi yönünde karar aldığı ve bunu Genel Merkeze bildirerek süreci yürüttüğü ileri sürülürken yarın partide toplantı yapılacağı öğrenildi. MHP İl Başkanı Tarım, kurmaylarıyla birlikte yarın MHP Akçaabat’ı toplayacak ve kararlarını bildirecek. Verilecek kararın Çelik’in görevden alınması olarak değerlendirilirken Çelik’in yöneticilerinin hemen tamamı Başkan Tarım’a yeni bir isimle göreve devamdan yana olduklarını bildirdi.

İŞ-SİYASET BİRBİRİNE GİRDİ

Partide bu akşam hareketli saatler yaşanırken yöneticilerin partide olduğu ancak İlçe Başkanı Çelik’in olmadığı öğrenildi. Ortaya atılan iddialardan bir kısmına göre Çelik’in MHP ilçe başkanlığı hüviyetini iş sürecinde kullandığı ve kurduğu işin ardından partideki görevini büyük oranda aksattığı yönünde... Çelik ise “son kararı ben veririm” şeklinde parti teamüllerini hiçe sayan açıklaması dışında bir açıklama yapmadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kosovalı
Kosovalı - 2 yıl Önce

Camiamız için hayırlısı olsun. Bu süreçten de kenetlenerek çıkmalı ve daha da güçlenerek seçimlere girmeliyiz. Kan değişimi gerekiyorsa da değişime karşı değiliz. Akçaabat MHP nasıl güçlenecekse o şekil güçlenecek inşAllah!

SIRADAKİ HABER