İlçe Başkanı Ergün oldu

İlçe Başkanı Ergün oldu

MHP Akçaabat’ta görevini başarıyla yürütemediği için görevden alınan İlçe Başkanı Adem Çelik’in yerine Özcan Ergün atandı. Trabzon’un merkezden sonra en büyük ilçesi Akçaabat’ta seçime başarıyla gidemeyeceğini anlayan MHP İl Başkanlığı ve Genel Merkez, ilçe başkanını görevden aldı.

İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım yaptığı açıklamada, Çelik’in partiye ayıracak zamanı olmadığını beyan ettiğini ileri sürerek “Adem Çelik'ten boşalan Akçaabat ilçe Başkanlığı görevine Genel Merkezimizce Başkan Vekili Ergün Özcan önerilmiş, bu önerimiz Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın tarafından kabul görmüştür. Teşkilatımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Görevden alınma sürecinde Çelik’in, ilçe ve il yöneticileriyle kendisinin görevden alınmaması için destek istediği öğrenilirken İl Başkanı Tarım’la da göreve devam edebilmek için birden fazla kez görüşme yaptığı öğrenildi. Ancak Çelik bu girişimlerinde başarısız olurken 2-3 isim dışında kendisine destekçi bulamadığı öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2022, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak saçlı
Ak saçlı - 2 yıl Önce

Adem Çelik hırsının kurbanı oldu. Artık siyaset sahnesinde adını kimse anmayacak. Bıraktığı eser enkaz halde bir parti. Çok geç kalınmış bir karar. Ama Ercan Ergün Ülkücü tabandan geldiği için kısa sürede partiyi toparlayacaktır. İyi partiye gidip gönlü üç hilalde olanlarda yuvaya dönecektir. Adem Çelik için bir sınav daha var . Eğer Partisine küsmez ki ölene kadar bu davanın emrinde olacağını söylüyordu koltukta otururken. Şimdi ErcanBaşkana ve Mhp ye biat edecek mi? Göreceğiz .

Alperen Atasoy
Alperen Atasoy - 2 yıl Önce

Allah utandırmasın camiamıza hayırlı uğurlu olsun, Duruşu yeter

SIRADAKİ HABER