Son kararı istifa oldu!

Son kararı istifa oldu!

MHP Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik’e görevden el çektirildi. İlçe başkanlığı döneminde başarısız bir grafik çizen, MHP’yi başarılı bir şekilde temsil edemeyen Çelik’in başarısızlığı son olarak geçtiğimiz ay Genel Merkez düzeyinde katılımın olduğu “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantısında ortaya çıkmıştı. Toplantıya Akçaabat MHP’den neredeyse hiç kimse katılmazken salonun yarısı boş kalmış, diğer yarısını da farklı ilçeden gelen MHP’liler ve protokol üyeleri doldurmuştu.

GÖREVDE KALMAYA ÇABALADI

Toplantının raporlanmasının ardından İl Başkanlığına süreci yürütmesi talimatını veren MHP Genel Merkezi, 2023 seçimlerinde Çelik’le Akçaabat’ta başarıya ulaşamayacağının altını çizdi. İlçe yönetimi de Çelik’i istemediğini İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’a bildirirken Tarım süreci geçtiğimiz hafta başlattı. Başlayan sürecin ardından ilçe başkanlığında kalmak için İl Başkanı Tarım’la birden fazla görüşme yapan Çelik amacına ulaşamadı. Bu süreçte “Son kararı ben veririm” şeklinde açıklama yaparak parti teamüllerini de çiğneyen Çelik, bu akşam görevinden alındı.

ERGÜN ADI ÖNE ÇIKIYOR

Bu arada ilçe başkanlığı için mevcut yönetimde başkan vekilliği yapan Özcan Ergün'ün adının öne çıktığı öğrenildi.

SKANDAL SÖZLERLE HATIRLANIYOR

Çelik, 2019 Yerel Seçimleri öncesinde Akçaabat’ta yapılan mitingde “Trabzon'a şehit gelmesini istemiyorsanız Cumhur İttifakı'na oy vermek mecburiyetindedir.” şeklinde skandal bir konuşmayla da hatırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2022, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER