Belediyenin dediği değil, Karabacak'ın dediği oldu !

Ak Parti’nin Başkan Yardımcısı Ömer Karabacak’ın onay görmeyen imar değişikliği sosyal medyada yaptığı sert paylaşımın ardından Belediye Meclisince onaylandı.

Belediyenin dediği değil, Karabacak'ın dediği oldu !

Karabacak haklı mı ?

AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı’nın İlçe Başkanı’ndan sonraki 1 numaralı ismi olan İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Karabacak’ın istediği oldu. Karabacak’ın ilgili olduğu Belediye Meclisi’nde oylanan dosyadaki talepler kabul edildi. CHP’li üyelerin kabul oyu kullandıkları dosyanın oylamasında, Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin 2 üyesi ret oyu kullandı. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in oylama öcesi MHP Grup Başkanı İsmet Kıralinin konu içeriği ile ilgili sorusuna haberi yokmuş gibi cevap vermesi şaşkınlık yarattı. 

Oy Çokluğuyla

AK Parti Akçaabat İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Karabacak, İmar Müdürlüğü’nde yapılan işlerden şikâyet ederek Belediye’de menfaat sağlandığına vurgu yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla iddialarda bulunmuştu.

Akçaabat Belediyesi’nin Kasım ayı toplantısında gündem olan dosya, 3 ret oyu alarak oy çokluğuyla kabul edildi.

MHP Belediye Meclis Üyeleri Melikşah Atasoy, Hasan İncehasan, İyi Parti'li Meclis üyesi Hakan Kuvvet’in ret oyu verdiği oylamada CHP’li 1 üyelerin kabul oyu vermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Vatandaş soruyor:

Belediye nezdinde vaktiyle kabul görmeyen değişiklik talebi, sosyal medya paylaşımıyla mı dizayn edilmiş oldu? Sosyal medya platformundaki paylaşım, Akçaabat Belediyesi yetkililerine mesaj mıydı? Belediyemizde işlerimizin görülmesi için bizler de mi bir yerlere karalayalım (!)

İttifakta çatlak mı?

Konunun en can alıcı yönü ise Cumhur İttifakı’nı oluşturan iki büyük partiden biri olan MHP’nin, biri eski Ülkü Ocakları başkanı olan iki üyesinin, dosyaya ret oyu vermesi oldu. İncehasan ise konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada da Belediye’yi haklı gördüğü beyanında bulunmuştu.

Karabacak ne demişti?

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başta olmak üzere partisinin yöneticilerini de etiketleyerek kendine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan; Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı’ndan sonraki 1 numaralı isim olan Ömer Karabacak, “Bizim Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde işini doğru, dürüst, yalansız ve zamanında yapabilen bir vatandaşımız var mı?” diye sorarak, “Makamlarda menfaat için oturup vatandaşın işini zora sokan herkesi ifşa edeceğim.” yorumunda bulunmuştu.

3 Kasım’daki toplantıda Karabacak’ın eleştirisine maruz olan dosyanın, Meclis İmar Komisyonu’ndan ve Meclis’ten geçmesiyle birlikte özel mülkün içinde talep ettiği değişikliği yapabilir hale de gelmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2023, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan çakıcı
Kenan çakıcı - 7 ay Önce

Ben Karabacakların Atalarını tanırım.Ömer beyide çok iyi tanırım.Adam gibi adamdır.Dik bir duruşu vardır.Dosyasında bir sorun olsa imardan geçmezdi,İmar komisyonundan geçmezdi meclisten hiç geçmezdi.Mhp ye gelince o incehasan dediğiniz adam 31 Mart 2019 seçimlerinde chp li ekrem imamoğlunu destekleyip kendi partisine ihanet etmiş şimdide utanmadan gelip orda pişkin pişkin yüzsüzce oturuyor.ona mhp gibi asalaetli bir partinin asla ihtiyacı yok.Chp bile oy verirken o vermiyorsa kesin işin içinde bir bit yeniği vardır.hasanı da birilerine sordum herkes ondan şikayetçi bokuyla dövüşen bir adammış.Osman başkanı yıpratamazlar.onun adaletine inanıyoruz.o evet demişse gerisi teferruattır.

mehmet kasap
mehmet kasap - 7 ay Önce

Ömer Karabacak imar müdürünü değil osman nuriyi eleştirdi. ama her zaman ki gibi osman nuri tavır alamadı ve hiç bir şey yokmuş gibi davrandı .yazık .

Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 7 ay Önce

Bu olay sonrası Osman Nuri Ekim yine bitirmesi gereken işler olduğu için bir dönem daha istemeye devam mı edecek? Bu bitirmesi gereken işler kendi işleri mi yoksa başkasının işleri mi? Belediye önündeki yolu bile iki sıra araba dizmek için ucube şekilde yaptılar, yılların düzenini değiştiler. Mahalle aralarının durumu belli. Ama kendisi o arkadaşım, bu bilmem neyim diye taviz vermeye devam. Hadi bakalım

SIRADAKİ HABER