Mustafa Kara : Kimse T.C.nin sinir uçlarıyla oynamasın!

Trabzon Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Kara, DEM Partisi'nden gelen skandal açıklamalara sert tepki gösterdi.

Mustafa Kara : Kimse T.C.nin sinir uçlarıyla oynamasın!

Trabzon Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Kara, DEM Partisi'nden gelen skandal açıklamalara sert tepki gösterdi. DEM Partisi'nin, "Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak"

ifadelerine karşı konuşan Kara, Türkiye Cumhuriyeti'nin şehitlerin bedelleriyle kurulduğunu vurgulayarak, açıklamaların Türk milletini derinden sarsan düşmanca ifadeler olduğunu belirtti.

Kara, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sınırlarının Hakkâri'den başlayıp Edirne'ye kadar uzandığını ve Türk'ün hinterlandının geniş olduğunu ifade etti. PKK, YPG ve FETÖ gibi örgütlerin Türk Devleti'nin sınırlarını aşan tarihi coğrafyasında etkili olmaması için dış güçler tarafından desteklendiğini savunan Kara, Türk askerine karşı kalleş pusular kurularak şehit edildiğini dile getirdi.

Alperen Ocakları İl Başkanı, PKK'nın siyasi kanadının Gazi Meclisi'nde bulunmasını da sert bir dille eleştirerek, bu zihniyetin Gazi Meclisi'nden uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. Kara, Gazi Meclisi'nde alınacak her kararın, bu zihniyet tarafından Türkiye'ye düşmanlık besleyenlere iletilmesinden endişe duyduklarını ifade etti.

Açıklamasının devamında Kara, "Alperenler çelikten dağdırlar, ateşten okturlar kimse T.C.'nin sinir uçlarıyla oynamasın. Türk'ün öfkesini unutanlar tarih kitaplarına bir daha baksınlar" dedi. Alperen Ocakları olarak süreci yakından takip ettiklerini ve Türk milletinin birlik ve beraberliğine zarar verecek hiçbir faaliyete izin vermeyeceklerini belirten Kara, hainlere karşı uyanık olduklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2024, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER