Cumhur'un adayı Altuntaş mı olacak ?

Trabzon'da Akçaabat, Ordu’da, Fatsa veya Ünye Samsunda, İlkadım veya Atakum gibi ilçelerde MHP aday çıkaracak. Diğer tüm ilçelerde Ak Parti aday çıkaracak.

Cumhur'un adayı Altuntaş mı olacak ?

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimine yönelik hazırlıklar devam ederken, Diş Hekimi Serkan Altuntaş, Akçaabat Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı oldu.

Bir dönem MHP Akçaabat İlçe Başkanlığı da yapan Serkan Altuntaş. Milliyetçi Hareket Partisi'nin çatısı altında Akçaabat Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak başvuru evrakı ilçe başkanı Özcan Ergün’e teslim etti.

Akça TV’nin edindiği bilgilere göre, Altuntaş önümüzde ki hafta içerisinde MHP genel Merkezine gidip adaylık evraklarını teslim edecek ve Genel Başkan devlet Bahçeli ile görüşecek. Altuntaş Osman Nuri Ekim ve ekibinden rahatsız olan Ak Partinin duayenlerinden de destek görüyor. 

MHP Akçaabat için mekik dokuyor. MHP İl Başkanı Ömer Ayar'ın görüşmelerde Akçaabat'ı verin diğer tüm ilçeler size kalsın dediği kulislere yansıdı. MHP ve Ak Parti, tüm büyükşehir il ve ilçelerinde 2019 yerel seçimlerinde ittifak yapmış, ittifak gereği Karadeniz bölgesinde MHP nüfusu 100 binin üzerinde ilçe alamamıştı. Bu durum MHP tabanında rahatsızlığa neden olmuştu.  
MHP tabanında ki rahatsızlık yeni bir formülle çözülmeye çalışılacak. Formül şu şekilde nüfusu 100 binin üzerinde olan Trabzon'da Akçaabat, Ordu’da, Fatsa veya Ünye Samsunda, İlkadım veya Atakum gibi ilçelerde MHP aday çıkaracak. Diğer tüm ilçelerde Ak Parti aday çıkaracak.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2023, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER