Demirci : Kesiti neden o kadar büyük yapıp kamu malını israf ettiniz ?

Akçaabat Belediyesinin CHP’li meclis üyesi Tuncay Demirci, kesitin yetersiz olduğunu iddia etti.

Demirci : Kesiti neden o kadar büyük yapıp kamu malını israf ettiniz ?

Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürlüğü’nün Akçaabat’taki derelerin ıslahıyla ilişkin başlattığı çalışmalar çerçevesinde Ortamahalle ile Nefsipulathane Mahallesi arasında yer alan dere üzerindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Akçaabat Belediyesinin CHP’li meclis üyesi Tuncay Demirci, kesitin yetersiz olduğunu iddia etti.

 Demirci, yapılan kesitin yetersizliğini Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ile DSİ 22.Bölge Müdürlüğü yetkililerine ilettiğini ancak yetkililerin yine bildikleri gibi yaptıklarını sözlerine ekledi.  

“KESİTİ NEDEN O KADAR BÜYÜK YAPIP KAMU MALINI İSRAF ETTİNİZ?”

Demirci, dere üzerinde yapılan çalışmaların görsellerini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Akçaabat Çelik kasabın olduğu bölgedeki dere geçişi işi. Kesitin yetersiz olduğunu hem Akçaabat Belediye Başkanına hem de DSİ 22. Bölge Müdürlüğü yetkililerine ilettim. Yine bildiklerini okudular ve fotoğrafta görülen kesitten 1990 yılında gelen, ilimizde ve Akçaabat’ta ölüm ve büyük zararlara sebep olan taşkını geçireceklerini iddia ettiler. Öyle olmasa uyarılarımızı dikkate alıp memba kesitini mansaptaki kesit büyüklüğünde yaparlardı. Ayrıca madem girişteki kesit gelecek suyu taşıyabiliyor devamındaki kesiti neden o kadar büyük yapıp kamu malını israf ettiniz?” yorumunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2023, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER