Mustafa Bak adaylığını açıkladı: ‘Yalnızca CHP’yi değil, Trabzon’u yönetmek için adayız’

CHP’nin eski Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, Trabzon İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Mustafa Bak adaylığını açıkladı: ‘Yalnızca CHP’yi değil, Trabzon’u yönetmek için adayız’

DEĞİŞECEĞİZ, CHP’Yİ İKTİDAR YAPACAK KADROLARI İŞBAŞINA GETİRECEĞİZ’

200’ü aşkın partilinin katılımıyla CHP Trabzon İl Başkanlığı’nda yapılan açıklamada CHP Trabzon İl Başkan Adayı Mustafa Bak’ın sesi sık sık alkışlarla kesildi.

AK Parti iktidarını 2023 seçimlerinde deviremedikleri için üzgün olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Mustafa Bak değişim vurgusunu sık sık yineleyerek “Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin yılmaz neferleri olarak eğer iktidar olmak istiyorsak öncelikle geçmişten dersler alarak mutlak bir değişiminde önünü açmak zorundayız. Aynı deneyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek bizlere bir şey kazandırmayacaktır. Değişeceğiz arkadaşlar Değişeceğiz. Öncelikle birbirimizi daha çok sevmekle değişeceğiz. Birbirimizi anlamaya çalışmakla değişeceğiz. Mücadele anlayışımızı değiştirmekle  değişeceğiz. Birbirimize omuz vermekle değişeceğiz. Karşımızdakini anlamakla değişeceğiz. Önce bizler değişeceğiz sonra Cumhuriyet Halk Partisini İktidar Yapacak kadroları işbaşına getireceğiz.” dedi.

CHP’NİN 6 OKU BİZE YETER

Gençlik ve Atatürk ilkeleri vurgusu yapan Mustafa Bak konuşmasının devamında “Bu Cumhuriyetin yetiştirdiği milyonlarca Atatürkçü gençleri var onlara fırsatlar vererek değişeceğiz. Sen ben kavgası olmadan değişeceğiz, değişmek zorundayız. Kişisel beklentilerden uzak partimizi iktidar yapmak için değişeceğiz. Artık ne bu düzene ne de bu iktidara tahammülümüz kalmadı. Bizler yeni bir anlayışla ve yeni kadrolarla bu halkın beklentilerine cevap vermek zorundayız. Çok farklı deneyimlere ihtiyacımız yok arkadaşlar. Cumhuriyet Halk Partisinin 6 oku bize yeter. Bizler Devrimciyiz. Bizler dünyanın en büyük devrimcisi Mustafa Kemal’in gençleriyiz. Ulu Önderimizin dediği gibi “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra dave istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” ifadelerini kuıllandı.

‘YALNIZCA CHP’Yİ DEĞİL TRABZON’U YÖNETMEYE DE ADAYIZ’

Mustafa Bak, Değişimden korkanların değişmesini beklemeyeceklerini ifade ederek  

25 yıldır örgütlerimizde her türlü görevi almış bir kardeşiniz olarak sorumluluklarımızın bilinci ile görev almaya ve bu değişime katkı sunmak için İl başkanlığına adayız. Parti içindeki tüm kırgınlıkları gidermek için adayız. İçe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgüt yapısı inşa etmek için adayız. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak için adayız. Önümüzdeki ilk yerel seçimlerde Trabzon’da Cumhuriyet Halk Partisini İktidar yapmak için adayız. Bizler sadece İl başkanlığına aday olmuyoruz arkadaşlar. Trabzon’u yönetmeye de adayız. Kuracağımız liyakatli yönetim kadroları ile bu şehrin sorunlarını çözmeye, yaşanabilir bir Trabzon hayali içinde adayız.” açıklamasını yaptı.

CHP YENİDEN TÜRKİYE’NİN UMUDU OLACAK

Konuşmasında ön seçim uygulamasının keyfi olduğunu söyleyen Bak bu uygulamadan derhal vazgeçilerek tüzüğün değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bak sözlerine şöyle devam etti:. Adayların belirlenmesinde ön seçim koşulu mutlaka işletilmeli ve örgütlerin kararı nihai karar olmalıdır. Aksi taktirde parti içinde yeni kırılmaların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bunu asla kabul etmiyoruz. Biz hiçbir yoldaşımızın bu mücadelenin dışında kalmasını istemiyoruz. Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi yeniden Türkiye’nin umudu olacaktır. Buna olan inancım tamdır. Cumhuriyet Halk Partisine her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.Halk bizden çok şeyler bekliyor. Tarihi sorumluluklarımız var. Şunu unutmayalım ki bugünkü koşullar 19 Mayıs 1919 dan daha kötü değildir arkadaşlar. Yeter ki yeni bir anlayışla yeniden Cumhuriyet Halk Partisini halkın iktidarı yapmak için  hep birlikte mücadele edelim.

CHP İl Başkan Adayı Mustafa Bak, açıklamasını Nazım Hikmet’in “Seni Düşünmek” şiirinin dizeleriyle bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER