Bu fotoğraf Nuhoğlu'nu yaktı!

Mümin Nuhoğlu hakkında dosya hazırlayan MHP'nin önemli isimleri, bu dosyayı genel merkeze ileterek endişelerini dile getirdi.

Bu fotoğraf Nuhoğlu'nu yaktı!

MHP Genel Merkezi, Trabzon İl Teşkilatı ve Çarşıbaşı ilçe teşkilatlarının taleplerine aykırı bir karar alarak mevcut belediye başkanı Mümin Nuhoğlu'nun tekrar belediye başkan adayı olarak ilan edilmesi sonrasında, MHP içindeki rahatsızlık daha da derinleşti.

Mümin Nuhoğlu hakkında dosya hazırlayan MHP'nin önemli isimleri, bu dosyayı genel merkeze ileterek endişelerini dile getirdi.

Nuhoğlu'na dair hazırlanan şikâyet dosyasında, 2-3 yıl önce İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener ve Canan Kaftancıoğlu ile birlikte çekilen fotoğrafların yer aldığı ifade edildi. Genel Merkez'in, Nuhoğlu'ndan istifasını talep ettiği yönündeki iddialar da konuşulmaya başlandı.

FOTOĞRAFA AKÇA TV ULAŞTI!

Parti il teşkilatı ve ilçe teşkilatından bazı isimlerin Genel Merkeze jurnalcilik yaparak Nuhoğlu'nun adaylığını geri çekilmesine neden oldukları iddia edildi. Fotoğraf, 2020 yılında İstanbul Florya'da çekildi. Bir düğünde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in salona geldiği sırada Akşener'i İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra elleri bağlı şekilde Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu karşıladı. Bu anın karesi o tarihlerden itibaren jurnalci ekip tarafından saklandı ve 2024 seçimleri öncesinde Genel Merkezde son koz olarak kullanıldı. Nuhoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız'ın da desteğiyle adaylığını yeniden garantilemişti ancak bu fotoğraf bütün süreci baltaladı. Fotoğrafın Genel Merkeze ve iddialara göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ulaştırılması sonucu Nuhoğlu kesin bir kararla adaylıktan alındı.

DAHA ÖNCE DE OTOBÜS KRİZİ

İmamoğlu ile ilişkileri daha önce de ifşa olan Nuhoğlu, 2021 yılında Çarşıbaşı Belediyesine ilçenin spor takımlarından İskopya Spor için Ekrem İmamoğlu'ndan otobüs almıştı. Daha sonrasında otobüsün teslim töreninde yer almaktan kaçınan Nuhoğlu'nun bu süreci kamuoyunda yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2024, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 4 ay Önce

MHP içinde, kapı kenarındaki sandalyede oturanın bile çıkar hesabı olduğu için MHP bugün muhterisler elinde kalmıştır. Nuhoğlu öyle de İl yönetimi çok mu MHP'li?

hasan kaya
hasan kaya - 4 ay Önce

onu mhpnin mhpli, olmayan il başkanı ve ilçe başkanı yaktı. bir gün oda yanar

SIRADAKİ HABER